It’s easy to get 30 free spins from Mostbet - just start betting!

 

 

O nás / About Us

Mezinárodně registrovaná chovatelská stanice Francouzská lilie vznikla v roce 1987 v Pelhřimově.

Začalo to u buldočků do kterých jsem se  zamilovala už o dva roky dříve, na jedné oblastní výstavě, kde jsem poprvé viděla dva pejsky, jak se říká v reálu. Byla to láska na první pohled a přesto, že jsem se v té době zabývala výcvikem psů a to je trochu jiná parketa, jela jsem si asi za měsíc pro svou první fenku Biggi Dobrý den. Měl to být vlastně pejsek, ale v té době nebyli pejsci moc k sehnání, tak po konzultaci s paní Hollerovou (chovatelkou a majitelkou chov.st. Dobrý den), jsem názor změnila a fenka byla doma. Budu jí asi do smrti vděčná, že jsem se tak rozhodla. Jinak nevím jestli by jsem se k chovu třeba někdy dostala. Ona mi také v začátcích velmi pomohla dobrými radami a tak i pan Zavázal , tehdejší hlavní poradce chovu. Můj první vrh se narodil na mé 18 narozeniny, byl to přirozený porod a narodilo se nám 6 fenek. A tak to všechno začalo!   

Potom byly další krásné fenky buldočků a další aktivity kolem nich, třeba 4 ročníky víkendů s buldočky a nebo práce v KFB jako RPCH.

 

Na výstavách mě po letech s buldočky zaujalo další plemeno a to brabantík, na výstavách jsem je okukovala, ale vůbec mě nenapadlo, že bych si ho někdy pořídila. Od začátku roku 2007 jsem byla v kontaktu přes internet s chovatelkou brabantíků paní Hřebačkovou  a když jsme se poprvé potkaly v Brně na výstavě, bylo rozhodnuto, že brabantík bude a také od koho. Čekala jsem až svoji fenku Dorotku nakryje a pak jestli se také narodí nějaká holčička. Měli jsme štěstí, jedna tam byla a také čtyři bráchové. Začátkem července 2007 přibyla do naší smečky psí holčička brabantička Cibulka Větrná pole.


Cibulky byl plný byt, bylo to takové hyperaktivní žihadlo svojí velikostí (malostí) vzbuzovala všude pozornost. Buldočci na ní koukali z vrchu a to doslova a v klidu snášeli její nálety, obskakování a další bláznivé hry. 


Po 23letech jsme si pořídila jiné plemeno a nelituji toho, buldočci jsou skvělí psi a grifoni jak by smet a jak říká jedna moje kamarádka "S grifonky je snadný život", tak proč se mu bránit.

Nezůstala jsem však u jednoho, grifonci se mezi sebou skvěle snáší, takže jich postupně přibylo několik, včetně vousatých bruselké a belgické fenky.

Psi v mojí chovatelské stanici u nás dožívají klidné a šťastné stáří i když už nejezdí na výstavy a nechová se na nich.

 

Kamila Nevšímalová  2012